Slider
Dentální sprcha Yenox
pro váš krásný a zdravý úsměv
Princip ústní sprchy
paprsek vody čistí a masíruje
Jak sprchu používat
rady a tipy pro správné čištění

Jak ústní sprcha funguje a v čem je nenahraditelná?

Ústí sprcha je taková malá, dobře fungující "wapka".

Princip dentální sprchy

Zbytky potravy, plak a bakterie z mezizubních prostor, z prostor zubních můstků, implantátů a fixních rovnátek odstraňuje pulzující paprsek vody vycházející z hlavice ústní sprchy naprosto nejúčinněji, a přitom nejšetrněji k dásním a i zubům.

Dentální irigátor (irigace = vyplachování tělesných dutin) úzkým vysokotlakým proudem vody nebo ústní vody vyplachuje jinak nepřístupné mezizubní prostory. Irigátor, zubní či ústní sprcha, funguje velmi podobně jako miniaturní "wapka".

A stejně tak účinně jako „wapka“ dokáže otryskat z karoserie automobilu pevně ulpělé nečistoty, asfalt, barvu apod., tak zubní sprcha vypláchne z nepřístupných mezizubních prostor bakterie, plak i všechny ostatní nečistoty a zbytky jídel. Navíc pokud proud vody pulzuje (u přístroje YENOX® Dental WaterJet je pulzace standardní funkcí) je efektem nejen zvýšení čistícího účinku, ale též masáž dásní.

Kaz v mezizubním prostoru

Masáží se dásně lépe prokrvují, nekrvácí a jsou odolnější vůči vzniku zubního plaku a tím i zánětu. Pokud do nádoby irigátoru přidáte do vody též antibakteriální roztok (např. ústní vodu s přídavkem Chlorhexidinu), pomocí ústní sprchy jej dostanete tam, kam opravdu patří, tzn. na samotný očištěný povrch zubů, dásní a i k té nejposlednější vrstvě bakterií.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.