Slider
Dentální sprcha Yenox
pro váš krásný a zdravý úsměv
Princip ústní sprchy
paprsek vody čistí a masíruje
Jak sprchu používat
rady a tipy pro správné čištění

Jak se dostat tam, kam dostat se je nemožné?

Správná ústní hygiena

Zubní kartáčky má v koupelně každý z nás, znamená to však, že máme také zdravé zuby? To bohužel velmi často neplatí, ani pokud po každém jídle žvýkáme. Ani dokonale tvarovaný kartáček s těmi nejjemnějšími vlákny nepronikne do mezizubních prostor a těžko dostupných míst v zadní části úst.

Přece použitím ústní sprchy!

Bohužel téměř 40 % plochy svých zubů si většina Čechů ještě nikdy nečistila. Ve světě se proto již běžně používá zubní sprcha. Nejméně 1/3 povrchu zubu není přístupná běžným způsobem čištění. Jedná se o plochy zubu, které k sobě doléhají nepohyblivým způsobem, tzv. mezizubní prostory. Přitom právě do těchto mezizubních prostor se snadno dostávají nejzákeřnější z nečistot. Jde o rozpuštěné cukry a škroby (slazené nápoje, bonbóny, rozmělněné pečivo, čokoláda atd.), které si nejen najdou snadno cestu mezi zuby, ale hlavně se tam dlouhodobě „uschovají“ před zubním kartáčkem. Jak je totiž známo, zubní plak (bakteriální povlak) vzniká nejrychleji právě v přítomnosti cukrů. V mezizubních prostorech tedy nachází ideální podmínky k množení. Jelikož zubní kartáček, ani tolik propagované žvýkačky do těsného mezizubní nedosáhnou, zubní plak spokojeně narůstá a bakterie (lépe řečeno "výkaly" bakterií) průběžně a nerušeně pokračují v destrukci skloviny a útočí na dásně. Tak vzniká zubní kaz a parodontóza.

Dentální nitě používá pravidelně jen mizivé procento populace, a navíc mnozí niť používají tak, že si spíše zraňují dásně, než čistí zuby. Časté používání mezizubních kartáčků může zase způsobit ústup dásně i u jinak zdravých zubů. Pulzující paprsek z ústní sprchy se ale dostane všude a vašim zubům i dásním je jedině prospěšný!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.